
Termelői akácméz
Készlethiány, átmenetileg nem rendelhető!
Akácméz kiszerelés: 1kg, 0,5kg
Az akácméz világos, zöldessárga színű, adottságainak köszönhetően sokáig folyékony állapotban maradó (nehezen kristályosodó), akácvirág illatú méz. Nagyon kevés virágport tartalmaz.
Az akácméz
A legkeresettebb és a legismertebb mézfajta a rendkívül széles felhasználási lehetőségei miatt. Kevés virágport tartalmaz. A Magyarországon termelt akácméz különleges minősége miatt Hungaricumnak számít.
Jó csontképző, vértisztító, roborál, erősíti az immunrendszert, méregtelenít, köhögéscsillapító, kiválóan alkalmazható felső légúti megbetegedéseknél, csökkenti a túlzott savképződést, gyógyítja a vérszegénységet, erősíti a szoptatós anyák szervezetét

Az akácméz készítése az fehér akác (robinia pseudoacacia) virágából történik, amely általában enyhén sárgás árnyalatú. Hazánkban nagy kiterjedésű akácerdők biztosítják a kiváló minőségű akácméz termelését.
Az akácméz tulajdonságai
Sokáig eltartható, nehezen kristályosodik

Az akácméz kiválóan meg tudja őrizni az állagát, nehezen kristályosodik, így akár éveken keresztül is ugyan olyan minőségben fogyasztható, hiszen gyümölcscukortartalma igen magas a többi mézhez képest. Az akácméz értékessége még, hogy a mézben előforduló 11 cukorféle közül 10-et tartalmaz.
Gazdag vitaminforrás

Vitaminokban és ásványi anyagokban rendkívül gazdag. Nagy mennyiségben tartalmaz kalciumot és ezenkívül kálium, réz, nátrium, vas, foszfor és kén ásványokat, a vitaminok közül pedig a A, B1, B2, B6, C, G, H találunk benne.
Kevés pollen, kevésbé allergizál

Igen alacsony virágportartalommal bír, így ennek köszönhetően kevésbé allergizál. Az akác virágok sok nektárt és kevés pollent termelnek, ezért a virágporra érzékenyek is próbálkozhatnak vele. Azon gyerekek számára is ajánlott lehet, akik hajlamosak az allergiára.
Az akácméz jótékony hatásai
Felhasználása számos formában történhet, legyen szó akár belső méregtelenítésről, vagy külső regenerálásáról. Minden korosztály számára pozitív élettani hatása van. Kiváló állaga és íze miatt a konyhában is kedvelt alapanyag.
ípozitívan hathat az alábbi esetekben:
- Májbetegségben szenvedő személyek számára kifejezetten ajánlott az akácméz fogyasztása, hiszen a benne lévő nagy mennyiségű gyümölcscukor pozitív hatást gyakorol a májra, elősegíti a máj regenerálódását.
- Gyógyhatása kiterjed a gyomorsav túltengésre is, hiszen jóval, alacsonyabb savtartalommal rendelkezik e típusú méz, a többi fajtához képest.
- A felső légúti megbetegedések esetében is segítség. Remekül enyhíti a köhögést, a torok fájdalmait. Torok gyulladásra, köhögésre fokhagymával elkeverve a legjobb gyógymód.
- Általános fertőtlenítő és méregtelenítő hatást is gyakorol a szervezetre nézve, az akácmézben található nagy mennyiségű robininnek és akacinnek köszönhetően.
- A sportolók izomzatára lazító hatást képes gyakorolni.
- Remekül alkalmazható a szépségápolásban is pakolásokhoz, masszázsnál, vagy szaunázásnál.
- Hámsérülések, hegek, horzsolások, égésnyomok külső kezelésére is alkalmazhatjuk, viszont nyílt sebbe viszont ne kenjük! Égési sérülések esetén, a sérült felületet akácmézzel bekenve hűthetjük, nyugtathatjuk és a gyógyulást is elősegíthetjük.
- Az akácméz önmagában vagy meleg italokba keverve nyugtató hatással bír. Hatásos lehet egy csésze meleg tejben elkeverve álmatlanság esetén.
- Az ízletes akácmézből készíthető még szörp, mézbor, mézsör és pálinka is.
- A receptkönyvekben is gyakori alapanyag, mivel számos sütemény ízesítésére alkalmas.
- Gyerekeknek kenyérre kenve, mézeskalács készítésekor, teába, tejbe keverve vagy magában kanalazva is ajánljuk. DE: egy éves kor alatt nem ajánlott (egyeztessen gyerekorvosával!).
Az akácméz fogyasztása különböző életszakaszokban
Akácméz gyerekeknek
Egy éves kor előtt a méz fogyasztása nem ajánlott. Egy éves kor után viszont érdemes valamiben elkeverve (ital, étel) kóstoltatni az akácmézet, mert jellegzetes erőteljes, kaparósabb hatása van a torokban, ha tiszta mézről van szó (erről is ismerhető fel a tiszta akácméz).
A gyerekek számára ezért kezdetben a virágmézet ajánljuk kóstolásra. Azonban az akácméz jótékony hatásai (immunerősítő, nyugtató hatás, megfázásos megbetegedés esetén gyulladáscsökkentés) a gyerekek esetében is érvényesek.
Az esti lefekvés esetén tejbe, vagy más italba keverve jó alapja lehet a nyugodt alvásnak. Ezenkívül a sütemények, palacsinták és kekszek elkészítéséhez is ajánlott, de egyszerűen kenyérre kenve is remek csemege lehet a legkisebbeknek is. Az akácméz szuper édesítője teáknak és limonádéknak egyaránt.

Akácmézes amerikai palacsinta
Az amerikai palacsintákat a szokásos módon elkészítjük, majd az aszalt vagy friss gyümölcsöket és mellé esetleg diót, mandulát, vagy mogyorót serpenyőben mézben átforgatjuk. Pár perc után levesszük a tűzről és ráhalmozzuk a palacsintákra. Vitamindús és egészséges reggeli, tízórai, vagy akár uzsonna mindenki örömére.
Akácméz kismamáknak
A várandóság ideje alatt az immunrendszer nehezebben tud védekezni. Könnyebben törhetnek a kismamákra a megfázás tünetei, úgy mint a köhögés, az orrdugulás, a torokfájás.
Az akácméz önmagában fogyasztva, vagy folyadékba keverve csillapítja a torokfájást, a köhögést. Csíraölő hatással rendelkezik a benne található káliumtartalomnak köszönhetően, továbbá igen erős baktériumölő hatása is van.
Fogyasztása főként nyersen ajánlott, hiszen természetes formájában az összes benne lévő ásványi anyag és vitamin érintetlenül kerülhet be a szervezetünkbe, így maximális hatást tud kifejteni.
A nyári hőségben különösen üdítő lehet egy gyömbéres mézes limonádé.

Akácmézes gyömbéres limonádé
Gyömbérből, akácmézből és vízből szirupot készítünk. Forrásig hevítjük a három hozzávalót, majd levéve a tűzről kiszedjük a gyömbér szirmokat. Az akácmézes gyömbéres sziruphoz hozzáöntjük az ásványvizet, friss citromot facsarunk rá és mentával díszítjük, ízesítjük.
Akácméz idős korban
Az akácméz alkalmazása idősek számára is ajánlott, mivel természetesen segít a test karbantartásában. Az akácméznek fontos szerepe van a vércukorszint szabályozásánál. Továbbá jó fertőtlenítő, legyen szó a szájüregről, vagy a garatról.
Ezenkívül torok antiszeptikum, köhögéscsillapító hatású. Az akácvirágból készült tea mellett az akácméz is ajánlott a gyomorsav-túltermelés miatt bekövetkező emésztési zavarok oldására. Jól lehet vele ételt, italt édesíteni, kiváló alternatíva a cukor helyett.
A méz és a fokhagyma külön-külön alkalmazva is rendkívül pozitívan hatnak az egészségi állapotra, ám együtt, hatásuk még inkább felerősödik és hatékonyabbá válik.

Fokhagymás méz
Hámozz meg egy egész fej fokhagymát, majd a gerezdeket kicsit törd össze. A fokhagyma gerezdeket helyezzük bele egy befőttes üvegbe, majd öntsünk rájuk annyi mézet, amennyi jól ellepi azokat és zárjuk le az üveget. Hagyjuk állni legalább 1 napig, hogy alaposan összeérjenek benne az ízek és a hatóanyagok. Fogyasztása esténként ajánlott, 1-2 gerezdnyi mennyiségben, mézzel együtt elrágcsálva.
Gyógynövényes teakeverék és méz árak
- Gyógynövényes teák:
- 1400 Ft / 60g
- Mézek (kivéve akácméz):
- 2100 Ft / 1000 g
- 1200 Ft / 500 g
- Akácméz:
- 3300 Ft / 1000 g
- 1700 Ft / 500 g